Bad news

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: Bad news

Postby Kenvelo » 23 Jul 2010, 12:49

Duster wrote:.
Am incercat sa apelam la o firma de hosting, dar nu am gasit nimic sub 400 lei lunar pentru resursele de care avem nevoie.

despre ce resurse este vorba,poate reusesc eu sa vorbesc cu cineva -,-
Kenvelo
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Juhziz » 23 Jul 2010, 12:54

Malpraxxiss wrote:
-Base- wrote:da' nu puteti sa prelungiti "contractu' " cu actualu' hoster?

Nop.

Ei bine, numai putem face asta. Am incercat zilele trecute sa stau de vorba cu Darkzone si numai putem continua asa.
Din cauza reducerilor salariale Darkzone nu mai poate face fata cheltuielilor. Nici nu mai ne poate tine chiar daca i-am fi platit netul+curentul. Plus de asta in ultima vreme tot sunt probleme cu conexiunea serverului, multi dintre voi nu va puteti conecta la server si este un delay enorm de mare ( Rds power ).
Raspunsul intrebarilor voastre sunt:

NU se da va da wipe , NU se va da rollback , NU se va intampla nimic cu conturile caracterele si restul bazei de date.
Cum zicea si duster , probabil vom face o pauza cu serverul de wow pana gasim/luam un alt host. Vom incerca sa rezolvam asta cat mai repede posibil.
Pentru toate fetele care spun: "Toţi bărbaţii sunt la fel".
Dacă ai fi fost o fată cuminte, nu ai fi cunoscut toţi bărbaţii...

-Away-
Juhziz
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby alecsillidan » 23 Jul 2010, 12:55

As putea eu sa hostez serverul, am cunostiinte MySQL si Lua iar hostul meu are performante foarte bune, am avut si eu server de wow si va las deschis portul MySQL sa intrati cu Navicat si FTP in caz de vreti sa umblati, pot sa tin si Apache pt site nu e problema. Il pot tine non-stop o perioada pana gasiti host ca sa nu pierdem serverul! Sunt in comunitate de 2 ani si nu vreau sa pice!
Daca v-ar interesa sa imi ziceti
We never had to cheat cause we already won!
alecsillidan
Banned
Banned

Postby teodorx » 23 Jul 2010, 12:55

Duster wrote:@-Base-: singura unire pe care am fi dispusi sa o facem ar implica sa folosim in continuare forumul nostru

si stii foarte bine de ce au plecat de prima oara :))

Duster dar poti incerca macar vezi daca vor ..... poate accepta nai de unde stii
Image
[Ultimate Spammer]

Postby anubisxp » 23 Jul 2010, 12:56

am stiut sa o sa fie wipe din momentu in care sa dar rollbacku de 2zile
anubisxp
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby teodorx » 23 Jul 2010, 12:58

anubisxp wrote:am stiut sa o sa fie wipe din momentu in care sa dar rollbacku de 2zile

nu cre ca asteapta nimeni cometariu de genu asta ... aici postezi dak ai o propunere ca sa ajuti nu ca stiai ca nush ce
Image
[Ultimate Spammer]

Postby -Base- » 23 Jul 2010, 12:59

@ anub
NU se da va da wipe , NU se va da rollback , NU se va intampla nimic cu conturile caracterele si restul bazei de date.

sunteti batuti in cap unii :|
@ dust sincer nu stiu de ce au plecat atunci si nici nu ma intereseaza da' ati putea sa le dati 1 telefon macar , lu' CSO lafel sa incercati...a spuns un ppl mai sus ca ofera el hostare 2 luni,..si o mai lungim pana gasim alt hoster [zic "gasim" pentru ca si noi o sa cautam]
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby raducu » 23 Jul 2010, 13:00

Malpraxxiss wrote:
-Base- wrote:da' nu puteti sa prelungiti "contractu' " cu actualu' hoster?

Nop.

Ei bine, numai putem face asta. Am incercat zilele trecute sa stau de vorba cu Darkzone si numai putem continua asa.
Din cauza reducerilor salariale Darkzone nu mai poate face fata cheltuielilor. Nici nu mai ne poate tine chiar daca i-am fi platit netul+curentul. Plus de asta in ultima vreme tot sunt probleme cu conexiunea serverului, multi dintre voi nu va puteti conecta la server si este un delay enorm de mare ( Rds power ).
Raspunsul intrebarilor voastre sunt:

Cum zicea si duster , probabil vom face o pauza cu serverul de wow pana gasim/luam un alt host. Vom incerca sa rezolvam asta cat mai repede posibil.

Juhziz donatiile se redeschid? vreau sa fac o donatie..pentru reabilitarea serverului
I'm OK,but my AIRS sick
Image
raducu
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Detonitza » 23 Jul 2010, 13:02

alecsillidan wrote:As putea eu sa hostez serverul, am cunostiinte MySQL si Lua iar hostul meu are performante foarte bune, am avut si eu server de wow si va las deschis portul MySQL sa intrati cu Navicat si FTP in caz de vreti sa umblati, pot sa tin si Apache pt site nu e problema. Il pot tine non-stop o perioada pana gasiti host ca sa nu pierdem serverul! Sunt in comunitate de 2 ani si nu vreau sa pice!
Daca v-ar interesa sa imi ziceti

Ar putea Alecsillidan sa il tina, a mai tinut hosting-ul si pentru comunitatea Raii si urma sa tina server de wow si cs dar din cauza unor probleme de la vodafone nu a primit redirectul, il stiu poate sa tina serverul fara probleme.

!
Staff Warning!
Other users posting from this IP
alecsillidan [ 1 Post ] :-<
Image
I am The Scourge - Play Free Online Games
Detonitza
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby darkky96 » 23 Jul 2010, 13:03

off nu se poate...dar dc nu cautati alt host sau deschideti donatiile sa cumparati un calculator nou pe care hostati voi serverul ca sa nu mai platiti pe altii..???pff si era cel mai frumos server de wow din cate am jucattt:( sau rugati pe cineva din comunitate sa tina serverul pana cautati voi un host bun
Image
I am Druid - Play Free Online Games
darkky96
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby -Base- » 23 Jul 2010, 13:05

VA ROG FRUMOS CITIT POSTURILE LU' JUHZIZ SI DUSTER INAINTE DE A DA UN REPLY

chiar daca ar deschide donatiile nu ar fi suficient
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby raducu » 23 Jul 2010, 13:08

-Base- wrote:VA ROG FRUMOS CITIT POSTURILE LU' JUHZIZ SI DUSTER INAINTE DE A DA UN REPLY

chiar daca ar deschide donatiile nu ar fi suficient

am citit inainte...stai chill..dar incercarea moarte n`are...so calm down and think about it..
daca eu donez 200RON...si mai sunt alti 9 insi care joaca pe server si gandesc la fel..atunci ar fi un mic ajutor..daca ar fii 20 de insi care gandesc ca mine..atunci s-ar strange banii de un calculator destul de bunicel ..so think 1st ..act 2nd
I'm OK,but my AIRS sick
Image
raducu
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Baston » 23 Jul 2010, 13:10

Daca ar pune fiecare player de pe server cate 50 de lei sar strange bani, cum am putut si eu sa donez pt server si parteneru meu Gruul ati putea si voi sa donati si astfel am putea strange bani.... :kissing2:

Woah, party now
Too much money in the bank account
Hands in the air make you scream and shout
When we’re in St. Tropez
Woah, party now..WeLcome to ST.Tropez

Image
Baston
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Zaphodftw » 23 Jul 2010, 13:10

neon wrote:nu cred ca vor accepta o unire.

puteti macar sa incercati, nu aveti nimic de pierdut...
-Dreamz- wrote:O PLAC PE VIDRAAAAAAAAAAAAAAAAA !

Image
<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer LEADER
Zaphodftw
[Mr. Rager]
[Mr. Rager]

Postby raducu » 23 Jul 2010, 13:12

Baston wrote:Daca ar pune fiecare player de pe server cate 50 de lei sar strange bani, cum am putut si eu sa donez pt server si parteneru meu Gruul ati putea si voi sa donati si astfel am putea strange bani.... :kissing2:

agree ..o suma oarecare..fiecare dupa posibilitatii
cei care au ..sa dea cat ii lasa inima..cei care n`au asa de mult..ceva acolo..dar macar au dat
I'm OK,but my AIRS sick
Image
raducu
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

PreviousNext

Return to Trash