Why Cataclysm?

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: Why Cataclysm?

Postby goodjk1 » 11 Jul 2011, 13:58

Sadik wrote:
zerolevelZ wrote:Daca reusiti sa faceti goblin si worgen starting zone sa mearga decent aveti un

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

de la mine.

Pe Cataclysm ambele zone mergeau perfect, avand fiecare un portal catre capitala factiunii respective. Avand in vedere ca DB va fi cea de pe Cataclysm, problema cu start zone la Worgen si Goblin este rezolvata din start.

Lol.Aia e perfect?Ca a pus portal sa poti pleca de acolo?Daca ne multumim cu compromisuri deja o sa fie big fail.
Image
spread the magic
goodjk1
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Sadik » 11 Jul 2011, 14:21

goodjk1 wrote:
Sadik wrote:
zerolevelZ wrote:Daca reusiti sa faceti goblin si worgen starting zone sa mearga decent aveti un

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

de la mine.

Pe Cataclysm ambele zone mergeau perfect, avand fiecare un portal catre capitala factiunii respective. Avand in vedere ca DB va fi cea de pe Cataclysm, problema cu start zone la Worgen si Goblin este rezolvata din start.

Lol.Aia e perfect?Ca a pus portal sa poti pleca de acolo?Daca ne multumim cu compromisuri deja o sa fie big fail.

E atat de greu de priceput ca start zones la cele 2 rase merg cum trebuie? Toate questurile sunt scriptate ca pe blizz. Nu mai postati aiurea daca nu pricepeti. Ma repet inca o data si pentru ultima oara. Start zone la Goblin si Worgen merg perfect. Daca nu pricepeti, n-aveti decat sa asteptati pana revine server-ul.
Sadik
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Buli » 11 Jul 2011, 14:40

Eu am facut zonele de start pe cataclysm.ro (a mai ajustat niste chestii si aleksandru dupa). La worgen dupa ce faceti questurile de start din oras aveti un portal catre sw (pt ca altfel nu ati putea parasi zona) si puteti alege daca continuati questurile din gilneas din afara orasului si luati portalul dupa sau il luati direct dupa starting q line. Toate questurile merg. Zona de trolli merge. La goblini e pus portal la doc si e aceeasi discutie ca la worgen (altfel dupa starting q line nu puteti parasi locatia). La dk merg toate questurile (inclusiv cu cannons, frostbrood vanquisher alea), deci n-aveti treaba, nu e nici un portal.

V-as ruga sa nu mai interpretati ce spun altii sau sa va imaginati ca stiti deja cum va fi serverul, este total diferit fata de ce credeti. Va veti convinge in scurt timp si nu este necesara influentarea negativa a conceptiei generale, mai ales ca 1. vrem sa fie o surpriza si 2. nu o sa intre nimeni sa va lamureasca ce merge si ce nu pentru ca nu au timp, se lucreaza din greu la server improvements pana la deschidere. Multumesc si see you ingame!
Buli
[Database Developer]
[Database Developer]

Postby -Base- » 11 Jul 2011, 14:48

bun si cam cand o sa fie deschidere? cand APROXIMATI ? nu cand promiteti
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby Buli » 11 Jul 2011, 14:51

Candva saptamana asta, probabil pe weekend. Mai sunt de rezolvat niste chestii, o sa se anunte.
Buli
[Database Developer]
[Database Developer]

Postby -Base- » 11 Jul 2011, 14:52

ok ms , macar o sa avem o idee cat de cat :) spor la lucru
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby desh4saken » 11 Jul 2011, 20:49

Acum fac un torrent cu Cata, e Ready 2 Play, nu e cu arhive, asta pentru cei care nu prea au hard. Revin mai tarziu cu upload.

Edit: Check this out! Cei care aveti cata deja, dati un Rechek. Multumesc

http://www.mediafire.com/?yga8tkk2b61fayq
Image
desh4saken
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby octa2k » 12 Jul 2011, 00:36

mica mea intrebare este: cand treceti pe 4.2?
daca nici la asta nu'mi raspundeti nu ma mai obosesc sa dau un click pt voi.
scuzati'mi atitudinea.majoritatea stiti dc.
Image
octa2k
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby bloddy » 12 Jul 2011, 02:02

Octa2k 4.2 support pentru core nu va exista inca vreo 1-2 luni pe putin ...
O sa fie un 4.2.0 cu launcher de 4.0.6 dar o sa ai aceleasi date ca pe 4.0.6.
bloddy
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby tudor_simion » 12 Jul 2011, 02:22

bloddy wrote:Octa2k 4.2 support pentru core nu va exista inca vreo 1-2 luni pe putin ...
O sa fie un 4.2.0 cu launcher de 4.0.6 dar o sa ai aceleasi date ca pe 4.0.6.

On: adica degeaba faci update la 4.2 ?

Scuzati off-u Bloddy= Andrei ? Targoviste ? bai omule daca esti tu mai da si tu un semn .. nu mai am nr tau .. am pierdut vreo 3 telefoane .. iar daca esti tu rupeti picioarele la mare ca te crap.
Image
tudor_simion
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby bloddy » 12 Jul 2011, 02:29

4.2.0 are probleme imense ce exista acum pe net sunt niste remake-uri de 4.0.6 cu data shit din 4.2.0.

@ Simion sincer dupa ce termin cu munca iti fac vizita am mai fost in Constanta de cel putin 8 ori pana acum dar deh daca tu pierzi telefoanele ca sosetele, sa te loveasca buba neagra ca nu imi rup eu picioarele :) mai stii de careva ?
bloddy
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby shadowsige » 12 Jul 2011, 06:40

as vrea sa va sugerez niste buguri de fixat intalnite pe alte servere unde am cautat sa testez si sa mearga bine:

1.Mage
a)arcane spec - cand dai cu un spel si e miss e ENABLE MISSILIES porma cand dai alt spel si e hit dispare sau dai hit apare porma dai alt spell dispare :|
b)Fire spec -firestarter + hot streak ala
c) frost - elementul de la frost(petul) sa nu ramana in toate specurile(ar fi avantajat prea mult magu) ,bara de spell cand dai move accidental la un spel al petului sa mai poti pune si la loc dupa respec:D

2.Druid (nam jucat foarte mult)
balance : sunfire.moonfire aoe(area of efect) ench rot ,aurele de la spaseshift
feral (combat urs+motan) - leader of pack ala si mangle debuff
resto (aprope deloc pe el) spelurile de heall cu buf pe hps(heall per second)

3. Rouge (mic si aldraku) - potionurile ,dmg-u pe carel iei in killingspre si posibila iesire din spell prin STUN,hemorage dmg+debuff+glyhp

SI ca tot veni vorba de glyph:
la mag glyph of frostbolt scoate abilitatea spelului de a da slow
la rouge de potion si etc

Imi si imaginez cat munciti numa o clasa sa o scapi partial de buguri iti ia 8-}
warrioru? poate va intrebati dc nam zis nimic de el !? E IMBA NENE LASATIL ASA =)) 8-}
Image
shadowsige
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Mahikosan » 12 Jul 2011, 13:39

shadowsige wrote:3. Rouge

Rogue
My partner always told me: "Arena is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get."
Image
Mahikosan
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

Postby mishu » 12 Jul 2011, 13:52

desh4saken wrote:Acum fac un torrent cu Cata, e Ready 2 Play, nu e cu arhive, asta pentru cei care nu prea au hard. Revin mai tarziu cu upload.

Edit: Check this out! Cei care aveti cata deja, dati un Rechek. Multumesc

http://www.mediafire.com/?yga8tkk2b61fayq

daca il faci R2P atunci cand intri in el si se modifica cache nu mai poti sta la seed
<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
mishu
[ Beyond Godlike ]
[ Beyond Godlike ]

Postby MCH » 12 Jul 2011, 14:09

Gm,mai bine inchide serverul,nu o sa reusesti mare lucru,ultimate nu poate deveni ce a fost,mai ales cu viteza asta.Pe zi ce trece pierdeti mai multi playeri,mai ales ca se raspandeste vestea ca fookz isi face cata.
Image

Image
MCH
[Ultimate Member]
[Ultimate Member]

PreviousNext

Return to Trash