Site online!

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: Site online!

Postby Neervana » 13 Jul 2011, 17:50

meanwhile , youtube channel almost done :grin: ,e facut de la zero, deci mai am de lucrat cate ceva la el ,o sa vedeti schimbari aproape saptamanal [inclusiv filmulete,etc].

http://www.youtube.com/user/Ultimatewowchannel
Daca aveti sugestii le postati pe channel.

Cand se poate sa schimbati link-ul de pe site cu acesta.
Neervana
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby paramedic » 13 Jul 2011, 19:21

kenvelo- wrote:Merita o baie cu namol paramediC asta,gj!

Are cine sa-mi faca :<

@Neervana: Am pus linkul. E destul de ok aspectul Canalului de YT, dar incearca sa-l faci in tema cu site-ul, mai inchis asa la culoare, sa vedem ce reusesti.
paramedic
- Şăf -
- Şăf -

Postby Neervana » 13 Jul 2011, 19:46

paramedic wrote:

@Neervana: Am pus linkul. E destul de ok aspectul Canalului de YT, dar incearca sa-l faci in tema cu site-ul, mai inchis asa la culoare, sa vedem ce reusesti.

so be it,inca 2 zile de lucru in photoshop, brb then.
Off topic:
done,am facut unul repede sa arate "gen" template'ul de pe site,o sa incep sa fac unul similar cu cel verde doar ca mai fac niste editari sa fie in tema cu site-ul,asta dupa ce ma joc lol ! :)) c'ya
Last edited by Neervana on 13 Jul 2011, 21:38, edited 1 time in total.
Neervana
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby sparkye » 13 Jul 2011, 21:13

-Base- wrote:pai puneti donatiile prin telefon de 5 ori mai mari ca sa ajunga atat cat trb la voi

Srsly ... i mean ... srsly?
Image
sparkye
[ superdumnezeu ]
[ superdumnezeu ]

Postby Baston » 13 Jul 2011, 21:33

sparkye wrote:
-Base- wrote:pai puneti donatiile prin telefon de 5 ori mai mari ca sa ajunga atat cat trb la voi

Srsly ... i mean ... srsly?

Nu se merita sa donezi prin telefon cel putin dupa parerea mea te poti duce la banca si ii spui ca vrei sa depui niste bani intr-un cont apoi iti da o chitanta si tu io arati celui care i-ai donat..

Woah, party now
Too much money in the bank account
Hands in the air make you scream and shout
When we’re in St. Tropez
Woah, party now..WeLcome to ST.Tropez

Image
Baston
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby Darkkz » 13 Jul 2011, 22:08

paramedic wrote:

Vezi ca face flick Logo-ul la hover. Integrati si voi alea doua poze intr-una singura. Dupa ultimele standarde w3 mai nou toate imaginile mici se tin intr-una singura, e lege daca faci grafica.. What'so'ever, sau fa un pre-load via java. Nu e mare lucru da nu da bine..
Photoshop is my bitch!
Darkkz
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby gazi » 13 Jul 2011, 22:39

acum ca serverul va fi pe "bune" voi face un blog,de data asta ma voi tine de el,nu ca ultima oara.toti cei care vreti sa ajutati datimi pm si vorbim.
Image

Zaphodftw wrote:Eu cu Crystys suntem pe felie

<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby paramedic » 13 Jul 2011, 22:40

Darkkz wrote:
paramedic wrote:

Vezi ca face flick Logo-ul la hover. Integrati si voi alea doua poze intr-una singura. Dupa ultimele standarde w3 mai nou toate imaginile mici se tin intr-una singura, e lege daca faci grafica.. What'so'ever, sau fa un pre-load via java. Nu e mare lucru da nu da bine..

Si de ce n-ai facut pre-load la butonul de register, la vechiul site? Avea acelasi bug.
paramedic
- Şăf -
- Şăf -

Postby Snapy » 13 Jul 2011, 22:43

Darkkz wrote:
paramedic wrote:

np he's legendary. Steal images from Blizzard + Molten and some other crazy shits. Practic nimic na fost facut de tine personal la vechiul site darkzz. So nu te mai da mare Designer :-b
Image
Image
Snapy
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby paramedic » 13 Jul 2011, 22:44

W/e, problema cu logo fixed.
paramedic
- Şăf -
- Şăf -

Postby gazi » 13 Jul 2011, 23:40

Pentru inceput,asta e blogu http://ultimatecataclysm.blogspot.com/ . Background-ul mi la dat neervana.in partea dreapta mai jos vor fi postate videoclipuri si poze.Orice critica constructiva e bine venita la fel si sugestiile.
Image

gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby Sharkyz » 13 Jul 2011, 23:53

gazi wrote:Pentru inceput,asta e blogu http://ultimatecataclysm.blogspot.com/ . Background-ul mi la dat neervana.in partea dreapta mai jos vor fi postate videoclipuri si poze.Orice critica constructiva e bine venita la fel si sugestiile.

pt. inceput ar fi ok ca stirile sa nu acopere logo-ul , si sa nu se mai repete logo-ul inca odata si jos , si ar mai fi si calitatea la header cu un print screen , taiat si bagat direct o sa aiba o calitate mult mai ok ca asta , :-/
Overyou/Sharkyz

Image
Sharkyz
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby Qex » 13 Jul 2011, 23:57

gazi wrote:Pentru inceput,asta e blogu http://ultimatecataclysm.blogspot.com/ . Background-ul mi la dat neervana.in partea dreapta mai jos vor fi postate videoclipuri si poze.Orice critica constructiva e bine venita la fel si sugestiile.

Ce e scris cu rosu inchis debea se vede si mai ordoneaza-l putin ca e prea aiurea.
Qex
[Zis si gloriosu]
[Zis si gloriosu]

Postby zerolevel » 14 Jul 2011, 00:05

e oribil first of all ai scris duste in loc de duster

Noi nu luam fix-uri de la developeri ProjectSkyfire si sa bifam fixed by me,unde sunt fixuri facute de developeri de la skyfire mentionam aces lucru.Incercam ca majoritatea contentului sa fie reparat de noi,de asta se munceste din greu iar asta se va vedea in game play.

deci modifica greselile, reformuleaza ce ai scris mai sus ca nu imi suna bine si lasa spatiu dupa fiecare semn de punctuatie

de ex: "mentionam acest lucru.[spatiu]Incercam..."

uite ceva mai ok:

Nu luam credite pentru fix-urile developeri-lor din proiectul skyfire, incercam sa reparam cat mai mult din content singuri, de acea muncim cat putem de mult, iar rezultatele muncii noastre le veti vedea in gameplay.
Staff-ul nostru va asigura ca nu veti fi dezamagiti, chiar daca nu va merge totul din prima, progresul exista si veti observa schimbari majore in perioada ce va urma.

p.s. Unde scrie ultimate Join now, il poti scoate si pune-l pe ala de pe site-ul actual care are si o animatie cand ai mouse over, centreaza-l si lasa totul mai jos...Sa arate cat de cat decent.
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby gazi » 14 Jul 2011, 00:18

back groundul nu e facut de mine+sunt cam chior acum.o sa reformulez.ms pt sugestii/critici.

@cei care se pricep mai bine,dati-mi un pm ca sa ma mai ajutati.
@sharkyz nu stiu daca merge sa nu se mai repete backgroundul,cred ca treb sa umblu in scriptul blogului(ceea ce nu stiu).
Last edited by gazi on 14 Jul 2011, 00:27, edited 1 time in total.
Image

gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

PreviousNext

Return to Trash