Site online!

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Re: Site online!

Postby DarkSider » 14 Jul 2011, 00:21

gazi wrote:Pentru inceput,asta e blogu http://ultimatecataclysm.blogspot.com/ . Background-ul mi la dat neervana.in partea dreapta mai jos vor fi postate videoclipuri si poze.Orice critica constructiva e bine venita la fel si sugestiile.

Ignore the haters, e bine ca incerci sa faci ceva, thanks for that :)

O singura chestie te rog, daca postezi pe blogul asta, posteaza din perspectiva ta, din perspectiva playerului. Nu posta chestii in numele staffului, ca si cum noi le-am fi spus, de genul:

blog wrote:Noi nu luam fix-uri de la developeri ProjectSkyfire si sa bifam fixed by me,unde sunt fixuri facute de developeri de la skyfire mentionam acest lucru.

Suna ca un citat, iar noi nu am zis niciodata asa ceva. Daca afirmi tu ca player, ca ai observat lucruri precum "nu luam fix-uri de la developeri ProjectSkyfire si sa bifam fixed by me", atunci te rog sa postezi punctul tau de vedere.

Sper sa intelegi diferenta. Mersi si succes!

For everyone else, titlul topicului e "Site online!", let's keep it on topic please.
DarkSider
[ has cookies ]
[ has cookies ]

Postby gazi » 14 Jul 2011, 00:44

ok dark,am sa modific acum.multumesc pt apreciere.
Image

Zaphodftw wrote:Eu cu Crystys suntem pe felie

<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby Lightftw » 14 Jul 2011, 00:51

hmm site este foarte bun dar intrebarea este:o sa avem si noi armory?
Lightftw
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby Neervana » 14 Jul 2011, 00:52

o sa-i dau lui gazi un bg bmp ,ca jpg e sheety quality.
Channel almost done,am incercat sa-l apropii ca tema de cel de pe site.
Si poate puteti face ceva si cu http://www.ultimate.ro/
Last edited by Neervana on 15 Jul 2011, 13:44, edited 2 times in total.
Neervana
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby stardust » 14 Jul 2011, 01:01

Salut.
Sunt cam nou prin comunitate, m-au racolat niste colegi de la munca sa ma re-apuc de wow.
Zic totusi ca as putea sa-mi ofer skill-urile de webdev in caz ca aveti nevoie de o mana de ajutor din cand in cand.
--
later edit:
Interesant, in nici 5 min m-a si rugat cineva sa pun mana pe "lopata" si sa dau o mana de ajutor :)

==
PS. Apreciez efortul unui grup restrans de oameni ca sa tina in picioare un server si o comunitate si mai mult ca sigur fara prea multe remuneratii materiale. Thumbs up! :>
Image
stardust
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby gazi » 14 Jul 2011, 09:35

Noi modificari! http://ultimatecataclysm.blogspot.com/ ,nu sunt facute de mine, multumiri lui stardust,el ma ajutat.

@darksider,as putea deschide un topic pt blog?adica sa postez acolo ce am modificat etc.
Image

Zaphodftw wrote:Eu cu Crystys suntem pe felie

<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby NightElf » 14 Jul 2011, 14:58

Cateva sugesti:

1. De ce nu activati Use Apache mod_rewrite si scapati de index.php din linkuri (/index.php/info/rules). (presupunand ca folositi Apache)

2. La login sa adaugati "Remember me".
NightElf
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby paramedic » 14 Jul 2011, 18:24

Framework-ul care-l folosesc are deja friendly URL's, in functie de controllerele care le denumesc. Nu e nevoie de rewrite mod.

Cat despre "remember me", nu cred ca voi pune. Mai mult de atat, voi pune si anti-bot verification @ login, cand voi avea timp (low prio atm)
paramedic
- Şăf -
- Şăf -

Postby stardust » 14 Jul 2011, 22:53

paramedic wrote:Framework-ul care-l folosesc are deja friendly URL's, in functie de controllerele care le denumesc. Nu e nevoie de rewrite mod.

E Joomla cumva? www stiu sigur ca e, dar asta nou nu mi-am dat inca seama dupa cod ce e.
Image
stardust
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby paramedic » 14 Jul 2011, 22:58

Nu e CMS, e framework.
Tot codingul il faci practic de la zero, doar ca ai niste clase definite, si lucrezi mai usor.
paramedic
- Şăf -
- Şăf -

Postby Darkkz » 15 Jul 2011, 02:22

paramedic wrote:Nu e CMS, e framework.
Tot codingul il faci practic de la zero, doar ca ai niste clase definite, si lucrezi mai usor.

Sau bagi vechiul cod PHP in WebMatrix si ti-l converteste. Tring.
@Neervana: De ce BMP? Sa se incarce mai greu? Eu fac target MAXIM 300kb @ background. Si asta doar daca am heavy-gfx pe el si tre sa le mentin cat de cat la o calitate acceptabila (70-80 q @ jpg). Pt ce aveti voi acolo adica 2-3 gradiente si 2-3 soft brush-uri daca am vazut bine..Poti sa lasi JPG-ul si la maxim ca nu stiu cat de mult o sa ocupe. Sau undeva la 85..dar stai departe de bmp-uri. Daca te tine poti sa-ti pui mai multe background-uri via CSS si sa le pui pe repeat.

Tocmai am facut un test. Un bg care are 900kb ca PNG 24 si 230 ca jpg 70. Bun. Ca BMP 24 bit are 5.4 mb. Eu inteleg ca avem conexiuni de 20jde mb/s dar gandeste-te ca tie pe langa BG iti mai face si alte requesturi pt alte imagini/fisiere in host.
Photoshop is my bitch!
Darkkz
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Sharkyz » 15 Jul 2011, 09:02

Darkkz wrote:

@bla bla bla...stim ca suferi de tine , da ia vezi k ai treaba

Fiecare face cum stie...e adev ca ocupa mult dar nu treb sa faci un bg de 800x2400 (ex) , e suf sa faci unu de 800 x 1 :D (si headeru separat)
Last edited by Sharkyz on 15 Jul 2011, 09:10, edited 1 time in total.
Overyou/Sharkyz

Image
Sharkyz
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

Postby shadowsige » 15 Jul 2011, 09:03

nice eu optez pt jpg in orice caz mici dimensiuni deci incarcare rapida! sHs
Image
shadowsige
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Darkkz » 15 Jul 2011, 18:53

Sharkyz wrote:
Darkkz wrote:

@bla bla bla...stim ca suferi de tine , da ia vezi k ai treaba

Fiecare face cum stie...e adev ca ocupa mult dar nu treb sa faci un bg de 800x2400 (ex) , e suf sa faci unu de 800 x 1 :D (si headeru separat)

Nu stiu de ce suferi. Eu i-am dat niste sfaturi. Para stie ca noi doi ne scoteam ochii mereu :)). Si m-am mirat cand a facut totul de la 0 pentru c-au scos aia de la Microsoft un convertor.

Si ai zis o porcarie sharkstere. Daca face 800x1 de ce l-ar salva BMP? De dragul de a-l salva in formatul ala? lawl. La dimensiunile alea nu se mai pune problema de detalii.

Nu-mi mai suferii next time. Cred ca o ard din domeniu de mai mult timp decat tine. Gg pentru site si ce-ai facut.
Photoshop is my bitch!
Darkkz
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby Sharkyz » 15 Jul 2011, 19:20

Darkkz wrote:Nu stiu de ce suferi. Eu i-am dat niste sfaturi. Para stie ca noi doi ne scoteam ochii mereu :)). Si m-am mirat cand a facut totul de la 0 pentru c-au scos aia de la Microsoft un convertor.

Si ai zis o porcarie sharkstere. Daca face 800x1 de ce l-ar salva BMP? De dragul de a-l salva in formatul ala? lawl. La dimensiunile alea nu se mai pune problema de detalii.

Nu-mi mai suferii next time. Cred ca o ard din domeniu de mai mult timp decat tine.

Nu sufeream...ziceam doar lasa omu sa faca cum stie el mai bine , e adev ce zici u ca bitmapu ocupa de 10x mai mult ca un png , dar dak omu stie asa sa faca...omu din greseli invata , pana nu isi da in cap singur degeaba ii explici.
Cat despre photoshop poate ai mai mult ca mine lucrand in el , nu stii de la ce varsta fac eu asta si nici eu nu stiu de la ce varsta faci u.

Darkkz wrote:Gg pentru site si ce-ai facut

Mersi mult.
Overyou/Sharkyz

Image
Sharkyz
[Ultimate Spammer]
[Ultimate Spammer]

PreviousNext

Return to Trash