Discutii PvP/PvE

Topicuri inchise / vechi / care incalca regulile forumului.

Discutii PvP/PvE

Postby -Base- » 03 Aug 2011, 17:30

Topicu' asta mai fost odata , de mult insa cred ca e la trash fiindca eu nu il mai gasesc , aici discutati despre wow [gen sfaturi/cereri specuri/glifuri etc adica tot ce nu intra in aria topicului Free-Chat, Intrebari/Nelamuriri[WoW] ]

As dori sa imi fac un mag insa nu stiu ce , ma gandeam la gnome insa nu sunt hotarat , daca puteti sa imi dati sfaturi [nu conteaza factiunea] si pe ce sa joc [sunt incepator cu magu' , moderat cu castarii] etc :)
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Re: Discutii PvP/PvE

Postby gazi » 03 Aug 2011, 18:23

si eu am o tentativa de wlock,si as vrea sa stiu ce spec merge mai bine?si ce e recomandat in pvp.
Image

Zaphodftw wrote:Eu cu Crystys suntem pe felie

<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby -Base- » 03 Aug 2011, 21:33

am auzit ca aff merge destul de bine , http://www.wowhead.com/talent#IbGrRGsMcdhrZc asta ar fi o idee
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby zerolevel » 04 Aug 2011, 01:05

Eu unul mi-as face human mage. De ce? Pve trinkets. Goblin looks good too with his atomic fart and engineering skills.

Also mage e simplu de jucat in cataclysm, au redus numarul de spell-uri blizzard (no more frostward, fireward, trollward, retardsward etc) acum ai un singur spell care le absoarbe pe toate, si ca sa nu te simti aiurea ca dai doar un singur spell de protectie, blizz ne-a lasat sa pastram si icebarrier...

Adica ce inseamna asta ? Pana acum dadeai ice barrier, mana shield, frostward, fireward, cheita, baws de baws si acum brusc imi da doar o chestie mov... Mana shield nu recomand decat daca joci pe fire/arcane.

Cat despre dmg, ai talentul imbunatatit cone of cold... Care e imbunatatit. Acum dai nova, cand dai cone of cold recomand un shatter combo il arzi imediat cu 40k dmg, Ice lance is your friend.

Mai exista si unicul inegalabilul ring of frost, care chiar a functionat in primul patch de cataclysm dar pe urma s-a prins si lumea ca nu trebuie sa stai in cercul ala alb.

Our dear old water element, care arata la fel de oribil ca in tbc, il ai non stop, nu vad cine stie ce imbunatatire in pvp, ca oricum il puteai summona de 2 ori si pana murea a doua oara se cam termina duelul/meciul dar pentru pve aduce un plus de dmg.

Frostfire orb, really awesome spell, imi da senzatia ca ma joc diablo 2, cei care au jucat stiu despre ce vorbesc. Use that as much as possible, nu uita de brainfreeze, in rest focus macro, binds bla bla old stuff exact ca in wotlk.
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Postby gazi » 04 Aug 2011, 01:18

-Base- wrote:am auzit ca aff merge destul de bine , http://www.wowhead.com/talent#IbGrRGsMcdhrZc asta ar fi o idee

ms oltene,dau praz!
Image

Zaphodftw wrote:Eu cu Crystys suntem pe felie

<U.T.S> Ultimate Tru' Spammer
gazi
[Like a baws]
[Like a baws]

Postby -Base- » 04 Aug 2011, 08:36

@zerolevelZ ms de sfaturi , insa daca vreau pvp ? ce imi recomanzi
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby Heinze » 04 Aug 2011, 11:36

pai tocmai ti-a explicat sa joci human frost mage :-S
Image
Heinze
[ Pwnage!!! ]
[ Pwnage!!! ]

Postby -Base- » 04 Aug 2011, 12:56

human frost mage pve , sau cel putin asta am inteles eu
sau merge si pvp humanu' ?
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby Kerli » 04 Aug 2011, 13:00

Pai el iti explica sa joci human frost mage pvp. De aia ti-a zis de raciala + trinket si o gramada de spelluri folositoare in pvp.
Kerli
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby -Base- » 04 Aug 2011, 13:01

Eu unul mi-as face human mage. De ce? Pve trinkets

scz am citit eu gresit , ms tuturor de ajutor :D
-Base-
[FlamE SpammeR]
[FlamE SpammeR]

Postby Snapy » 04 Aug 2011, 14:37

pve se merita mage Arcane, e singurul spec pve care merge pe server +10k dps
Image
Image
Snapy
[Ultimate Gamer]
[Ultimate Gamer]

Postby BritR » 05 Aug 2011, 11:28

WLOLOLOL, 40k dmg in shater? mawhahhaha, nici 20k nu faci aici, si frostfire orb e bugat, si spellu asta e imba pt ca are chill efect-> fof effects, brain freeze proc si scoate rogii din stealth, surv e mult mai slab acuma ca pe wotlk, ice barrier a fost nerfat foarte grav pe patchu asta, doar pe 4.2.0 o sa fie bufuuit cu 120% dmg absorb, rof are dr cu poly, in urm patch o sa aiba si cu deep freeze, so, nu e chiar asa faceroll cum crezi tu
in wotlk un disc priest mag vs war druid tinea 15min+ deci water elem permanent chiar e un major improvement
Image
Image
BritR
[Ultimate Addicted]
[Ultimate Addicted]

Postby cookie cuter » 05 Aug 2011, 14:24

de fapt ptr pvp humanu merge si este recomandat la orice..
x2 trinkete dps sau trinkete cu resil rezisti mai mult dai mai tare fata de altii.
x2 trinkete face diferentza in wow .human ftw! but it looks gay:(
night elf ftw! looks sexy.
Image
cookie cuter
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby 2bani » 05 Aug 2011, 17:53

Trebuie sa se repare trincketele deoarece acestea nu au linked cooldowns
2bani
[Ultimate User]
[Ultimate User]

Postby zerolevel » 05 Aug 2011, 18:55

BritR wrote:WLOLOLOL, 40k dmg in shater? mawhahhaha, nici 20k nu faci aici, si frostfire orb e bugat, si spellu asta e imba pt ca are chill efect-> fof effects, brain freeze proc si scoate rogii din stealth, surv e mult mai slab acuma ca pe wotlk, ice barrier a fost nerfat foarte grav pe patchu asta, doar pe 4.2.0 o sa fie bufuuit cu 120% dmg absorb, rof are dr cu poly, in urm patch o sa aiba si cu deep freeze, so, nu e chiar asa faceroll cum crezi tu
in wotlk un disc priest mag vs war druid tinea 15min+ deci water elem permanent chiar e un major improvement

Da, dai 40k in shatter, frostbolt+icelance ca e aici buguit nu stiu, eu am zis cum se joaca pe cataclysm. Nu ma intereseaza ce e buguit...Acum nu poti juca mai nimic la pro level.

Mda nu am jucat prea mult combo-ul ala, in general eu am jucat combouri unde terminam repede meciul, shadow priest/mag frost/rogue mag frost/destro lock mag frost. Oricum sunt foarte mari sanse sa iti omoare petul.

Eu astept next patch, acum mai intru ocazional sa mai cresc 10 lvle, pana in patch-ul urmator sper sa fac 85. :)

p.s. reparati refreshment stau 5 ani sa imi refac mana.
Image
Eating my wings to make me tame...
Click here to vote for us!

-ZΣƦ0ןΣVΣƖ
zerolevel
[Most Valuable Player]
[Most Valuable Player]

Next

Return to Trash